راهکارهای حفظ رطوبت گیاه

همونطور که حتما میدونید حفظ رطوبت برای گیاهان بخصوص در فصل های گرم کمک زیادی به شاداب بودن گیاه میکنه. راه های ساده ای وجود داره که با رعایت روزانه اونها میتونین گیاهان رو به طراوت و شادابی ایده آل برسونین . در این مقاله به طور خلاصه راهکارهای حفظ رطوبت گیاه رو باهم مرور میکنیم.

 

در ادامه با سارگلینه همراه باشید.

 

  • غبار پاشی روزانه : اسپری کردن آب به برگ گیاهانی که برگ های بزرگ دارن کمک زیادی به حفظ رطوبت گیاه میکنه. میتونین اسپری رو در اطراف گیاهان هم ( نه مستقیما به خود گیاه ) استفاده کنین. فقط حتما این رو به خاطر داشته باشین که در فصل های سرد این موضوع رو کاهش بدین و بعضی از گیاهان مثل حسن یوسف، بنفشه آفریقایی ، آگلونما و ژینورا نباید به برگ هاشون آب اسپری بشه چون بیماری های قارچی سراغشون میاد.
  • قراردادن ظرف آب در مجاورت گیاهان : اگر در فصل های گرم خشکی هوا بیش از حد باشه میتونین با قرار دادن یک ظرف آب در مجاورت گلدان ها باعث ایجاد رطوبت در هوا بشین. آب به مرور تبخیر میشه و هوا رو معتدل میکنه.
  • قرار دادن گلدان ها در کنار هم : قبلا گفته بودیم که اگر در خونه بتونین یه فضارو به گیاهان تون اختصاص بدین و همه رو کنار هم قرار بدید بسیار انتخاب خوبیه. هم گیاهان کنار هم بهتر رشد میکنن و هم به حفظ رطوبت هوا کمک میکنن.
  • ساختن جزیره : در مورد ساختن جزیره برای گیاهان در این مقاله صحبت کردیم. یکی از راهکارهای موثر برای حفظ رطوبت محیط و کمک به گیاه هستش.
  • استفاده از دستگاه بخور یا رطوبت ساز در مجاورت گیاه : این روش هم زمانی که دستگاه رو داشته باشین میتونه کمک زیادی به حفظ رطوبت محیط کنه و برای سلامت خودتون هم مناسبه.
  • دوش گرفتن سریع : میتونین در حمام یا فضای باز گیاهان رو به یک دوش آب سریع مهمان کنین تا سرحال شن.
  • یکی دیگه از روش ها اینه که لباس های شسته شده رو در کنار گیاهان تون بذارید تا خشک بشن تا رطوبت لباس ها به گیاهان منتقل بشه.

نکته :هرچقدر که رطوبت برای گیاه مناسبه ، رطوبت بیش از حد محیط هم بهشون آسیب میزنه. ممکنه گیاهی رو داخل آشپزخونه یا حمام نگهداری کنین و گیاه به دلیل رطوبت بیش از حد از بین بره. حتما این موضوع رو مد نظر داشته باشین.

 

گل فروشی های آنلاین

جهت خرید گل و خدمات گل آرایی از گلفروشی های آنلاین سراسر کشور می توانید از این بخش اقدام فرمایید.

مشاهده لیست

 

این روشها ساده ترین و آسان ترین روش های حفظ رطوبت گیاهان هستن.

اگر مقاله راهکارهای حفظ رطوبت گیاه رو دوست داشتین نظرتون رو بنویسین.

منبع سارگلینه


0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments