طریقه ساختن جزیره برای گلدان

همونطور که میدونید حفظ رطوبت مناسب گیاه یکی از راه های سرحال و شاداب بودن گیاهانتون هست. بعضی از گیاهان به رطوبت هوا احتیاج دارن و اگر محیط به اندازه کافی رطوبت نداشته باشه باعث خشکی گیاه میشه.یکی از رایج ترین اتفاقاتی که برای گیاه ممکنه به علت کم آبی و کمبود رطوبت بیافته خشکی و سوختگی نوک برگ هاست که خیلی هارو ناراحت میکنه.

البته در این مورد غبار پاشی گیاه هم توصیه میشه که میتونه به صورت روزانه باشه اما چون لحظه ای هستش تاثیرش کمتر از ساختن جزیره هستش. یکی از روش های حفظ رطوبت گیاه درست کردن جزیره که از طریق زیر گلدانی گیاه هست انجام میشه. حالا اینجا توضیح میدیم که به چه صورت میتونین برای گلدانتون جزیره بسازید.

در ادامه با سارگلینه همراه باشید.

برای ساختن جزیره این راهکار پیشنهاد میشه :

۱- ابتدا یک ظرف یا زیر گلدانی که از خود گلدان بزرگ تر باشه رو انتخاب کنین.

۲- ازسنگ های تخت و نسبتا بزرگ استفاده کنین و سنگ هارو داخل ظرف بچینین تا سطح ظرف رو بپوشنن.

۳- حالا مقداری آب داخل این ظرف بریزید که وقتی گلدان روی سنگ ها قرار میگیره  انتهای گلدان تماسی با آب نداشته باشه، یعنی گلدان اصلا داخل آب نباشه ( اگر انتهای گلدان ها دائما با آب در تماس باشن ممکنه باعث پوسیدگی ریشه ها بشه ).

۴-هر زمانی که سطح آب کم شد ، مجدد مقداری آب داخل ظرف بریزید.

ایجاد جزیره برای روزهایی که هوا گرم تره و فصل های گرم بیشتر توصیه میشه. در سرما به دلیل اینکه گیاه دیرتر به آب احتیاج داره رطوبتش رو هم دیرتر از دست میده و اگر رطوبتش بیش از اندازه بشه گیاه دچار پوسیدگی میشه و ممکنه ظاهر گیاه تغییر کنه. ( معمولا برگ ها شل و آویزون و قهوه ای میشن اگر آبیاری و رطوبت زیاد باشه ) .

اگر مطلب رو دوست داشتین نظرتون رو بنویسین.

منبع : سارگلینه


0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 دیدگاه
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…]  طریقه درست کردن جزیره را اینجا بخوانید. […]