علت زرد شدن برگ گیاهان آپارتمانی

یکی از اتفاقات ناخوشایندی که واسه گیاهان آپارتمانی ممکنه رخ بده و این موضوع ناراحتتون کنه زرد شدن برگ های گیاه هستش.

اول از همه بگم که روال طبیعی خیلی از گیاهان حتی اگر سالم باشن هم اینه که ممکنه به مرور با رشد بیشتر گیاه برگ های پایینی زرد بشن و ریزش داشته باشن و نباید در این مورد به گیاه سخت گرفت. فقط کافیه که برگ های زرد رو از گیاه جدا کنین. حالا تو این مقاله خیلی مختصر اصلی ترین دلایل زرد شدن برگ های گیاهان رو واستون عنوان میکنیم :

کاربردی ترین مقالات در خصوص نگهداری گیاهان آپارتمانی را در اینجا بخوانید.

زرد شدن برگ گیاهان آپارتمانی

زرد شدن برگ گیاهان آپارتمانی

آبیاری بیش از حد

یکی از اصلی ترین و مهم ترین روش سالم نگه داشتن گیاه یادگرفتن اصول آبیاری درست هستش. درخصوص آبیاری صحیح اینجا بخوانید. محبت بیش از حد به گیاه و آبیاری بیش از حد به مرور باعث  پوسیدگی ریشه و در نتیجه زرد شدن برگ ها میشه. همینطور باید حواستون به زهکش گلدون باشه که اگر مناسب نباشه و آب نتونه از انتهای ظرف خارج بشه این مساله هم باعث زرد شدن برگ ها میشه.

کمبود رطوبت

یکی از مهمترین مسائل نگهداری گیاهان حفظ رطوبت مناسب گیاهه. حتما در فصل های گرم گیاه رو در ابتدای صبح غبار پاشی کنین و سعی کنین از آبیاری و غبارپاشی در پیک گرما و نور مستقیم هم خود داری کنین. برعکس این مساله در فصل های سرد باید رعایت بشه و غبار پاشی کمتر بشه.

 آبیاری کم

در بعضی موارد هم خشک بودن خاک گیاه بقدری طولانی میشه که گیاه رو به زردی و بعد هم خشک میشه. باید حتما روتین آبیاری    گیاهتون رو بدونید مثلا در هفته دو بارو حتما قبل از آبیاری خاکش رو چک کنین که خشک باشه تا مشکلی واسش پیش نیاد.

کمبود نور / نور زیاد

قبل از اینکه گیاهی رو خریداری کنین حتما در نظر بگیرید گیاهیه که تو سایه مقاومه و یا نور خوبی احتیاج داره. یکی از مواردی که به زردی برگ ها منجر میشه ممکنه کمبود نور و یا ازدیاد نور برای گیاه باشه. پس بهتره شرایط گیاهتون رو بسنجید.

کمبود مواد مغذی

مثل بدن انسان که به عناصر مغذی نیاز داره گیاه هم هر دو هفته یکبار باید تغذیه بشه وگرنه ممکنه عوارضش زرد شدن و ضعیف شدن گیاه  و البته کوچک تر شدن برگ ها باشه. از اصلی ترین عناصری که خاک گیاه احتیاج داره نیتروژن، پتاسیم و آهن هست که بسته به گیاهتون باید نسبت و میزانش رو بدونید و در موعد مقرر استفاده کنین.

آفات

و در آخر درگیر شدن گیاه با آفات و باکتری و قارچ ممکنه از دلایل زرد شدن برگ های گیاه باشه. حتما برگ ها و خاک گیاه رو موقع آبیاری چک کنین. اگر چیزی به برگ ها چسبیده باشه یا تار عنکبوت و یا موارد دیگه ای باشه باید از سموم دفع آفات استفاده کنین.

اگر سوالی داشتین زیر همین پست بنویسین تا پاسخ داده بشه.

 

گل فروشی های آنلاین

جهت خرید گل و خدمات گل آرایی از گلفروشی های آنلاین سراسر کشور می توانید از این بخش اقدام فرمایید.

مشاهده لیست

 

امیدوارم از مقاله علت زرد شدن برگ گیاهان آپارتمانی لذت برده باشید.

 

منبع سارگلینه


0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 دیدگاه
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] علت زرد شدن برگ گیاهان آپارتمانی را اینجا بخوانید. […]