معرفی گیاه پرنده بهشتی

پرنده بهشتی یکی از گیاهان جذاب و بهتره بگیم لوکس به شمار میاد که حتما گلش رو هم دیدید که در گل آرایی های رسمی استفاده میشه. پرنده بهشتی برگ های سبز و نسبتا پهن داره و گل اون به رنگ نارنجی با اندازه ای شبیه گلبرگ های آفتابگردونه. هربوته میتونه تا حدود ۱۰ شاخه گل تولید کنه. گل کاملا باز شده این گیاه شبیه یک پرنده در حال پروازه و یکی از دلایل انتخاب اسمش هم همینه.

در خصوص گیاه مشابه آنتوریوم اینجا بخوانید

در خصوص گیاه مشابه اسپاتی فیلوم اینجا بخوانید

پرنده بهشتی

نام فارسی : پرنده بهشتی

نام انگلیسی : strelitzia reginae , Bird of  paradise

 پرنده بهشتی به چه چیزهایی نیاز داره :

نور : قرار گرفتن در محیط پر نور که نور مستقیم نداشته باشه باعث تمدید دوره گلدهی میشه و مورد پسند گیاهه.

دما : دمای بین ۱۷-۲۷ درجه سانتی گراد دمای مناسب گلدهی این گیاهه. ۱۰-۱۳ درجه در شب و ۲۰-۲۲ درجه در روز میانگین دمای ایده آل برای این گیاهه. این گیاه به سرما حساسه و بهتره در فصل های سرد در گلخانه و محیط های مرطوب نگهداری بشه.

آبیاری : آبیاری زیادی نیاز داره و بهتره در فصل های گرم خاکش مرطوب باشه. در طول دوره مرداد ماه ممکنه یک دوره داشته باشه که نباید در این تایم خیلی آبیاری بشه.

تکثیر : این گیاه از طریق کاشت بذر ، تقسیم ریزوم و یا جداسازی پا گیاه قابل تکثیره که مناسب ترین روش تقسیم ریزوم هستش. بذر بهتره که در بهار کشت بشه و تقسیم بوته هم در دوره استراحت گیاه یعنی در اواسط تابستان بهتره انجام بشه. از هر بوته حدود ۱۰ گیاه جدید قابل کاشت هست که هرکدام ۲ سال بعد به گل میشنن.

خاک : این گیاه در اغلب خاک ها رشد میکنه. در تابستان ها به کود زیادی احتیاج داره. کود دامی و کمپوست میتونه نیازهاشو برطرف کنه.

گلدهی : گلدهی از ۳ سال بعد کاشت شروع میشه و با توجه به شرایط نگهداری ۱-۳ بوته گل در گیاه ظاهر میشه. در اطراف هر برگ یک شاخه گل ظاهر میشود و به همین دلیل نگهداری و رسیدگی به برگ ها اهمین خاصی دارد.

نگهداری شاخه بریده : معمولا برای طولانی مدت ماندگاری نداره و بهتره که در دمای خنک نگهداری بشه که در این صورت ممکنه تا ۵-۷ روز ماندگاری داشته باشه.

منبع سارگلینه

اگر مطلب پرنده بهشتی رو دوست داشتید نظرتون رو بنویسید

گل فروشی های آنلاین

جهت خرید گل و خدمات گل آرایی از گلفروشی های آنلاین سراسر کشور می توانید از این بخش اقدام فرمایید.

مشاهده لیست


0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 دیدگاه
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] در مورد گیاه مشابه پرنده بهشتی اینجا بخوانید […]