نکات مهم برای انتخاب گیاهان در بالکن منزل

 

کسانی که خونه شون بالکن داشته باشه قطعا شانس بزرگی دارن که بتونن یه محیط دلچسب و آروم واسه استراحت و آرامش شون درست کنن و لذت ببرن. حالا یک سری مسائل رو واسه خرید گل و گیاه برای بالکن باید مد نظرگرفت که نکات مهمی هستن و حتما باید رعایت بشن.

۱- اول اینکه موقعیت بالکن رو از نظر در معرض باد قرار گرفتن و این مسائل بررسی کنین و مطمئن بشین. بالکنهای باز و بدون سقف یا حفاظ نیاز به گیاهان مقاوم تری دارن تا در برابر وزش باد خراب نشن و یا اگر امکانش باشه بالکن رو بسته تر و امن تر کنین.

۲- برای خرید گلدون حتما دقت کنین که گلدون ها سفالی بتنی و یا خیلی سنگین نباشن. باید در نظر داشته باشین که قراره تو بالکن قرار بگیره. گلدونهای پلاستیکی بهترین گزینه برای بالکن هستن.

۳- باید از لحاظ نورگیربودن هم بالکن رو چند روزی درنظر بگیرید. اگر نور خوبی داشته باشه قطعا با زمانی که کاملا سایه باشه انتخاب گلدون ها متفاوت خواهد بود و خیلی از گیاهان رو در حالت پر نور یا سایه نمیتونین داشته باشین.

۴- گیاهانی که معمولا برای بالکن انتخاب میشن حتما باید به گرما و در فصل های سرد به سرما مقاوم باشن. شما باید اینو در نظر داشته باشین که در بعضی ماه ها باید جای گلدون هارو عوض کنین که گرمازده یا سرمازده نشن.

گیاهان آپارتمانی مقاوم را در اینجا بخونین.

در مقاله های بعدی راجع به گیاهانی که میتونین در بالکن داشته باشین مفصل صحبت خواهیم کرد.

 

منبع : سارگلینه


0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 دیدگاه
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] خصوص نکات خرید گیاه برای بالکن اینجا […]