چه گل هایی برای بالکن در فصل های گرم مناسب است؟

ازونجایی که فصل تابستون روزها طولانیه و البته عصرها دلنشین تر،  فرصت مناسبیه که اگر بالکن دارید بتونید زمان مفیدی رو اونجا بگذرونید و تو بالکن خودتون یه باغچه جمع و جور و خوشگل داشته باشید و بتونین عصرهای گرم تابستونی تون رو با نوشیدنی خنک لابلای گل و گیاه های بالکن بگذرونید. چند تا از گلهایی که تو فصل های گرم گلدهی دارن و برای بالکن مناسب هستند رو معرفی میکنم:

در ادامه با سارگلینه همراه باشید.

اگر طرفدار گیاهان گلدار باشید شمعدونی قطعا همیشه اولین انتخاب برای بالکنه. گیاه نور دوست که آبیاری زیاد میخواد و البته نور خوب گلدهی شو بیشتر میکنه.

گل اطلسی

یکی دیگه از گیاهان گلداری هست که بهترین انتخاب واسه بالکنه. رنگهای بنفش و یاسی از اصلی ترین رنگ های این گیاهه. خاکش مدام باید مرطوب باشه و نور مستقیم رو هم دوست داره. به برگ ها و گلش آب اسپری نکنین.

گل آهار

رو هم احتمالا تو بهار و تابستون کنار خیابون زیاد دیده باشین که شما هم میتونین گلدونش رو تو بالکن نگهداری کنین. آبیاری نسبتا زیاد و نور مستقیم و بخش آفتاب گیر بالکن رو نیاز داره. به برگ ها و گلش آب اسپری نکنین.

گل بنفشه

هم از قشنگی هایی هست که میتونین واسه بالکن بگیرید. آبیاری در زمان خشک بودن خاک و آفتاب مستقیم نیاز داره.

به برگ ها و گلش آب اسپری نکنین.

گل پریوش

که خیلی مشابه بنفشه هست و گلهای کوچیک و رنگی ای داره هم انتخاب خوبیه. نور مستقیم و البته به آبیاری کم هم مقاومه. به شدت خوب رشد میکنه و مدام گل داره.

در خصوص نکات خرید گیاه برای بالکن اینجا بخوانید.

گل یاس

همیشه محبوب و پر طرفداره. یاس رازقی و یاس پیچ امین الدوله از خوش بو ترین گلها هستن که میتونین داخل بالکن نگهداری کنین. آبیاری روزانه و نور خوب باعث میشه تا انتهای فصل های گرم گلهای خوشبو داشته باشین.

کالانکوآ

یکی دیگه از محبوب ترین هاست که نگهداری آسونی داره. آبیاری در هنگام خشک بودن خاک و نور غیر مستقیم تو فصل های گرم پر گل نگهش میداره.

رز رونده و رز ساناز

هم از گلهایی هستن که واسه بالکن محبوبیت دارن. آبیاری در هنگام خشک بودن خاک و نور خوب از شرایط نگهداریشه.

گل کاغذی

هم از گیاهان گلداره که فوق العاده جذابه و البته آبیاری مناسب و نور خوب نیاز داره. اگر خوب مراقبت نکنید زود از بین میره.

فکر کنم کمتر کسی باشه که گل ناز رو نشناسه. گیاه ناز و آروم که گلهای ریز و کوچیک داره و شبها گلهاشو میبنده. آبیاری متوسط و نور خوب حالشو خوب میکنه.

لازمه که بدونین گیاه های بالکن و گیاه های گلدار باید هر ۱۵ روز یکبار با کود تغذیه بشن. میتونین از کودهای حلال در آب استفاده کنین.

اگر مطلب رو دوست داشتین نظرتون رو بنویسید.

منبع سارگلینه


0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments