چگونه یک گلفروش موفق شویم ؟

 

 

با توجه به اینکه هر رشته ای و هر شغلی نیاز به آموزش های خاص خودش رو داره ، پا گذاشتن به دنیایی مثل دنیای گل ها هم سختی ها و مسائل خودش رو داره. کسی که علاقه منده وارد این حوزه کاری بشه باید سواد کافی رو برای این کار داشته باشه در غیر این صورت موفقیتی رو که دنبالشه به دست نمیاره. اینجا چند تا نکته مهم رو برای وارد شدن به دنیای متفاوت گل ها باهم یاد بگیریم :

۱- یادگیری و افزایش اطلاعات و دانسته ها در مورد گل و گیاه و جزئیات این رشته : شاید از بیرون که به قضیه نگاه کنید فکر کنید این رشته نیاز به آموزش و یا دوره خاصی نداره اما این رشته فوق العاده ریزه کاری و اطلاعات مهم داره که  تازه کارها باید راجع بهش بدونن. پس قدم اول مطالعه و یادگیریه. میتونید از ویدیوها و مطالب آنلاین هم استفاده کنید.

۲- یادگیری مهارت های مختلف در این رشته و شرکت در دوره های آموزشی مورد نیاز ( گل آرایی و .. ) : حتما در صورت امکان در دوره های تخصصی گل آرایی از مقدماتی تا پیشرفته شرکت کنید. گل ها رو بشناسید و بدونید چطور باید باهاشون کار کنید. ابزارها و وسایل مورد نیاز و نحوه کار کردن باهاشون رو یاد بگیرید.

۳- روابط اجتماعی خودتون رو بهتر کنید ( مشتری مداری رو یاد بگیرید )  : یک گلفروش موفق قطعا باید خوش برخورد و خوش صحبت باشه. این یکی از ویژگی هایی هست که کمک میکنه شما مشتری های جدید رو جذب کنید و در کنار قدیمی ها موندگار باشید. شبکه های اجتماعی خودتون رو حتما داشته باشید تا در تعامل مداوم با مشتری ها قرار بگیرید.

۴- استفاده از تجارب اشخاص با تجربه : اگر در اطرافتون و نزدیکانتون کسی در این شغل فعالیت داره حتما باهاش در مورد شروع کار و ریزه کاری ها صحبت کنید.

۵- گذراندن کار آموزی : یکی از بهترین کارهایی که برای پیشرفت تو این رشته میشه داشت کار عملی هست. میتونید مدتی رو در یک گلفروشی به صورت کار آموزی مشغول بشید تا هم عملی کار کنید و هم فوت و فن گل آرایی رو یاد بگیرید. کسی که عملی شروع به کار کنه از کسی که تئوری مطالب رو بخونه قطعا جلوتر خواهد بود.

۶- تصمیم تون رو نهایی کنید : در مورد مزایا و ضررهایی که ممکنه تو این زمینه داشته باشید خوب تحقیق کنید. بهرحال هر شروع کاری ممکنه سختی های خاص خودش رو داشته باشه و در ابتدا دونستن بهتر از نیمه رها کردنه.

۷- تخمین بودجه داشته باشید : اگر هدف شما داشتن گل فروشی حضوری باشه به فضا و چیزهای بیشتری نیاز خواهید داشت اما اگر آنلاین باشید هزینه کمتری پیش رو خواهید داشت در هر دو صورت هزینه ها رو در نظر بگیرید.

در آخر گلفروشی یکی از کارهاییه که علاوه بر سختی هاش لذت وصف ناپذیری داره. امیدوارم از لحظه لحظه ش لذت ببرید که قطعا هم همین طوره.

منبع : سارگلینه


0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 دیدگاه
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] در خصوص چگونه یک گلفروش موفق شویم اینجا بخوانید. […]