گیاهان آفتاب دوست را بشناسیم

نگهداری از گیاهان آپارتمانی شرایط خاصی داره و خوبه که حتما نیازهای گیاهان رو بشناسیم. از بین گیاهان یک سری از اونها با نام گیاه آفتاب دوست معرفی میشن که برای رشد بهتر و شاداب بودن به نور مستقیم نیاز دارن. این گیاهان در نور مستقیم و گرمای هوا مقاومت خوبی دارن و البته سرحال تر هستن.پس اگر این گیاهان آفتاب دوست رو تو خونه نگهداری میکنین باید حتما مطمین باشین که نور خوبی دریافت میکنن. اینجا باهم با ۱۰ تا ازین گیاهان آشنا بشیم:

در مورد ۱۰ گیاه مقاوم آپارتمانی اینجا بخوانید.

گیاهان آفتاب دوست

۱-حسن یوسف

حتما میدونید که حسن یوسف یکی از عزیزترین گیاهان آپارتمانی و البته آفتاب دوست ترین هاست. اگر در نور خوبی قرار بگیره برگ هاس بنفش تر و خوش رنگ تر میشه وهر چقدر از نور دور باشه رنگش به رنگ سبز و بی رنگ متمایل میشه.

در مورد نگهداری حسن یوسف اینجا بخوانید.

۲-کروتون

کروتون یکی از گیاه های خوش رنگ آپارتمانی  هست که بخاطر رنگ برگ هاش نیاز به نور غیر مستقیم زیادی داره. این نکته رو در نظر بگیرید که گیاهانی که برگ های خاص و یا ابلق دارن برای تثبیت رنگ برگ هاشون به نور خوبی احتیاج دارن. البته کروتون رو باید از نظر رطوبت هم خوب تقویت کرد.

در مورد نگهداری کروتون اینجا بخوانید.

۳– سیکاس

سیکاس یکی از نخل های دوست داشتنی برای منازل و ادارات هستش که مثل گونه های دیگه ش به نور غیر مستقیم خوبی احتیاج داره. این گیاه همیشه سبز آبیاری کمی هم احتیاج داره اما نور خوب باعث سرسبزیش میشه. رشد کم ش رو بخاطر سر سبز بودنش ببخشید و در نظر بگیرید سیکاس گیاه با ارزش و گرون قیمتیه.

در مورد نگهداری سیکاس اینجا بخوانید.

۴– نخل مرداب

نخل مرداب که بهش پنجه کلاغی هم گفته میشه از گیاهان نور دوست خوبیه.برگ ها به صورت گرد رشد میکنن و به این گیاه گاها چتری هم گفته میشه. نور غیر مستقیم خوب هم در رشدش و سبز بودنش تاثیر خیلی زیادی داره.

در مورد نگهداری نخل مرداب اینجا بخوانید.

۵-کراسولا

کراسولا هم یکی از گیاهانی هست که نور رو خیلی دوست داره و باید تو نور نگهداری بشه. کراسولا برگ های گوشتی ریزی داره که به صورت خرفه ای هست و گیاه سبز و آرومیه

در مورد نگهداری کراسولا اینجا بخوانید.

۶- کاکتوس غوره ای

غوره ای یا دونه مرواریدی یکی از گیاهان آویزی و نور دوست هست که میتونین توی خونه نگهداری کنین. این نوع گیاه به نور غیر مستقیم در طول روز احتیاج داره و یکی از جذابیت های این گیاه برگ های غوره ای شکلش هست.

در مورد نگهداری غوره ای اینجا بخوانید.

۷- گل سنگ

به گل سنگ گیاه خالخالی هم گفته میشه و یکی از آفتاب دوست هاست.گیاهانی که برگ های ابلق و طرحدار دارن حتما به نورکافی برای تثبیت رنگ برگ هاشون نیاز دارن و گل سنگ هم در این دسته قرار میگیره.

در مورد نگهداری گل سنگ اینجا بخوانید.

۸- آلوئه ورا

آلوئه ورا رو حتما با خواص فوق العاده که برای پوست داره میشناسید. اما خیلیها به گلدونش هم علاقه دارن و دوست دارن در خونه داشته باشن چون تصفیه کننده هوا هم هست و اکسیژن تولید میکنه . از این رو نور خوبی باید به این گیاه بدید تا بتونین ازش استفاده کنین.

در مورد نگهداری آلوئه ورا اینجا بخوانید.

۹-گل ناز

گیاه ناز یخی هم از دوست داران آفتاب هست و این گیاه رو در فضای بالکن هم میشه نگهداری کرد. گل های ریز و کوچیک که شبها بسته میشه و روزها باز میشه. نور زیاد این گیاه رو پر گل تر میکنه.

در مورد نگهداری ناز یخی اینجا بخوانید.

۱۰- انواع کاکتوس ها

هرکسی احتمالا یه گلدون کوچولو از کاکتوس تو خونه ش داره. کاکتوس ها نور رو دوست دارند و تو نور شاداب تر هستن. کاکتوس های گوشتی وطلایی بیشترین میزان نور رو احتیاج دارن.حواستون باشه کاکتوس با نور مستقیم از بین میره. نور غیر مستقیمه که واسش مناسبه.

در مورد نگهداری کاکتوس اینجا بخوانید.

منبع سارگلینه

اگر مطلب ۱۰ گیاه آفتاب دوست رو دوست داشتید نظرتون رو بنویسید.


0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 دیدگاه
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] درخصوص ۱۰ گیاه آفتاب دوست اینجا بخوانید […]