۱۰ گیاه مقاوم به کم نوری را بشناسیم

خیلیها سراغ نگهداری گیاه نمیرن چون اصطلاحا خونه آفتاب گیری ندارن و فکر میکنن هیچ وقت نمیتونن از گیاهان نگهداری کنن. اما بهتره بدونین یک گروه از گیاهان به عنوان گیاهان مقاوم به کم نوری شناخته میشن و اصطلاحا سایه دوست هستن. پس اگر این گیاهان رو بشناسید میتونین با توجه به سلیقه تون تو خونه ازشون مراقبت کنین.البته این نکته هم باید در نظر گرفته بشه که مقاوم به کم نوری به معنی این نیست که کلا در جای تاریک قرار بدید و فکر کنین که رشد میکنه. همونقدر که نور مستقیم خیلی از گیاهان رو اذیت میکنه. اینجا با ۱۰ گیاه مقاوم به کم نوری آشنا میشیم :

در خصوص ۱۰ گیاه آفتاب دوست اینجا بخوانید.

گیاه مقاوم به کم نوری

۱-آگلونما

درخصوص نگهداری آگلونما اینجا بخوانید

آگلونما یکی از گیاهان زیبا و آروم برای نگهداری در محیط های کم نور هست و اگر بتونین نور خوبی هم در خونه داشته باشین برگ های ابلق کمرنگ نمیشن.

۲-زاموفیلیا

درخصوص نگهداری زاموفیلیا اینجا بخوانید

زاموفیلیا هم گیاه مقاوم و خوبیه که رشد آرومی هم داره. پس میتونین اگر نور زیادی ندارید در کنار پنجره شمالی هم بذارید و نگرانش نباشین.

۳-سانسوریا

درخصوص نگهداری سانسوریا اینجا بخوانید

فکر کنم همه سانسوریا رو دوست داشته باشن و حتما تو خونه یکی ازش داشته باشن. خیلی ها بخاطر خاصیت تصویه کنندگی این گیاه ازش مراقبت میکنن و خیالتون راحت که در مقابل همه چیز مقاومه.

۴-برگ عبایی

برگ عبایی با برگ های سبز و زیباش یکی دیگه از پیشنهاد های ما برای خونه های کم نوره. باتوجه به فرم و نوع گیاه به نسبت گیاهان دیگه رشد کمتری داره اما داخل سایه هم قابل نگهداریه. و جالبه بدونین که بخاطر مقاومت بالای این گیاه به گیاه آهنین هم مشهوره.

۵-اسپاتی فیلوم ( زنبق صلح )

درخصوص نگهداری اسپاتی فیلوم اینجا بخوانید

اسپاتی فیلوم هم که بخاطر برگ های براق و گل های زیباش طرفدار زیادی داره قابلیت نگهداری در محیط های کم نور رو داره. ممکنه در نور کم گلهای کمتری داشته باشه اما سبزی خودش رو حفظ میکنه.

۶-اسکاندنس

اسکاندنس که به پتوس قلبی معروفه یکی از گیاهان رونده و عزیزی هستش که راحت میتونین تو قفسه ها و اتاق خواب و آشپزخونه که نور کمتری دارید استفاده کنین و اجازه بدید که شاخه ها همه جا رو بگیرن.

۷-شامادورا

درخصوص نگهداری شامادورا اینجا بخوانید

شامادورا یکی از گیاهان مناسب برای فضای حال و پذیراییه که میتونین حتی کنار پنجره قرارش ندید و به خوبی رشد کنه و سبز باقی بمونه.

۸-بامبو

درخصوص نگهداری بامبو داخل آب  اینجا بخوانید

بامبو دیگه نیازی به معرفی نداره و خیلی ها ازین گیاه داخل آب نگهداری میکنن. میتونین این نکته رو در نظر بگیرید که در کم نوری رشد بیشتری هم داره.

۹-برگ قاشقی

درخصوص نگهداری پیرومیا اینجا بخوانید

برگ قاشقی یکی از گیاهان همیشه سبز و متفاوتیه که قطعا تحمل کم نوری رو داره و نگرانتون نمیکنه.

۱۰-پتوس

درخصوص نگهداری پتوس اینجا بخوانید

فکر کنم حتی بی علاقه ترین افراد به نگهداری گیاه هم نمیتونن پتوس نداشته باشن. پتوس مهربون ترینه و با هر شرایطی که شما دارید سازگاره و کنار میاد. میدونین چقدر سریع رشد میکنه ؟

۱۱-دیفن باخیا

درخصوص نگهداری دیفن باخیا اینجا بخوانید

دیفن مورد علاقه کسانیه که برگ های طرحدار و بزرگ دوست دارند. درسته که این گیاه در نور رنگ برگ هاشو ار دست نمیده اما در کم نوری هم ماندگاری خوبی داره.

۱۲-انواع دراسنا

درخصوص نگهداری دراسنا اینجا بخوانید

دراسنا هم به دلیل بزرگ بودن و ساقه های قطور داشتن معمولا برای کسانی مناسبه که گلدان های بزرگ میپسندن. میتونین تو نور کم نگهداری کنین و از سبز بودنش لذت ببرید.

منبع : سارگلینه

اگر مطلب ۱۰ گیاه مقاوم به کم نوری رو دوست داشتید نظرتون رو بنویسید.

گل فروشی های آنلاین

جهت خرید گل و خدمات گل آرایی از گلفروشی های آنلاین سراسر کشور می توانید از این بخش اقدام فرمایید.

مشاهده لیست

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments